„Gdy po latach będziesz wspominał
stare dzieje z harcerskiej drużyny ...”

Zimowa aura towarzyszyła uczestnikom tradycyjnego XIV Spotkania „Po latach”, które odbyło się w sobotę 5 stycznia 2019 roku, w hotelu „Junior Krakus”. Na spotkanie licznie przybyli byli instruktorzy harcerskich komend i działacze ruchu przyjaciół harcerstwa, sympatycy i członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa.

13 stycznia 2018 roku w hotelu „Krakus” odbyło się tradycyjne spotkanie „Po latach” organizowane przez Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie i dh. hm. Andrzeja Krzyworzekę.

Fragment okolicznościowej wystawki o działalności Stowarzyszenia

Styczniowa uroczystość jest sympatyczną formą podziękowania członkom i sympatykom Stowarzyszenia za wieloletnią działalność wychowawczą i zasługi dla ZHP, a także obecną aktywną działalność przy realizacji zadań statutowych SPH. Spełnia istotną rolę w utrwalaniu historii i tradycji krakowskiego harcerstwa, oraz postaci z nim związanych. Jest również ważną formą utrwalania więzi koleżeńskich i pozytywnie wpływa na ich pielęgnowanie.

14 stycznia 2017 roku przed godziną 11-tą członkowie SPH i zaproszeni goście stopniowo zapełniali wnętrze sali konferencyjno-restauracyjnej hotelu „Krakus” – miejsce tradycyjnych noworocznych spotkań – „Po Latach”.

Oczekiwanie na rozpoczęcie oficjalnej części spotkania skracały m.in. załatwianie spraw formalnych (rejestracja, opłata składek członkowskich), zapoznanie się z wydawnictwami Chorągwianej Komisji Historycznej, rozmowy z przyjaciółmi i znajomymi oraz słodki poczęstunek.

 

Stoisko Komisji Historycznej prowadzi hm. Krzysztof Wojtycza,
Pd lewej: hm. Zbigniew Sabiński, hm. Jacek Kucharski (Fot. H.Cz.)

Wybierając się na kolejne XI Spotkanie Po Latach, zapewne wielu wspomniało poprzednie, bardzo udane, zorganizowane w Ośrodku Wypoczynkowym Chorągwi w Korzkwi, u hm. Pawła Grabki. Zmiana miejsca i terminu była spowodowana organizacją imprezy finałowej obchodów XV lecia Stowarzyszenia. W roku bieżącym nastąpił powrót „do korzeni” a tegoroczne spotkanie, na zaproszenie hm. Andrzeja Krzyworzeki , który te spotkania przed laty zainicjował i organizował, odbyło się w Hotelach „Krakus”. Konkretnie w Hotelu „Junior Krakus”.

Od lewej, hm. Ferdynand Nawratil, hm. Janusz Wojtycza, hm. Krzysztof Wojtycza

Ze względu na zorganizowane w styczniu uroczystości XV Lecia SPH, w bardzo nietypowym terminie i miejscu, 16 maja ( w sobotę) w Ośrodku Kształcenia Wypoczynku i Rekreacji w Korzkwi, odbyły się Jubileuszowe X Spotkania PO LATACH. Równocześnie były to drugie spotkania z cyklu „Ludzie i Zdarzenia – Chorągiew Krakowska ZHP w latach …” .