Cóż to były za urodziny!
W miniony czwartek 14 maja 2026 roku MDK Dom Harcerza był miejscem, w którym świętowano 80. urodziny mgr. Ferdynanda Nawratila – prezesa KraFOS-u oraz koordynatora Krakowskiego Centrum Wolontariatu. Uroczystość była wyrazem wdzięczności za jego wieloletnie zaangażowanie, rzetelność i odpowiedzialność, szacunek wobec innych.
Z okazji tak niecodziennego jubileuszu najbliżsi współpracownicy z Centrum Obywatelskiego: Agnieszka Wycichowska, Łukasz Chmielarczyk, Katarzyna Mroczek przygotowali dla Jubilata niezwykły upominek — sadzonkę dębu szypułkowego, któremu nadano imię „Ferdynand”.
W uroczystości posadzenia dębu na zielonym terenie przyległym do MDK Dom Harcerza wzięli udział przedstawiciele organizacji zaangażowanych w wydarzenie. Wśród gości znaleźli się reprezentanci: Centrum Obywatelskiego, MDK Dom Harcerza, SPH oraz CAS Bronowice.
Później, jak przystało na urodziny odśpiewano radosne „Sto lat”, a przy jubileuszowych napojach i słodkościach Jubilat w swoich opowieściach przeniósł nas do lat minionych.
Ps.
18 maja 2019 roku przy MDK Dom Harcerza posadzono dąb „Saba”, upamiętniający półwieczną historię działalności hm. Zbigniewa Sabińskiego w placówce przy ulicy Reymonta 18. Zasadzone drzewa pozostaną symbolem szacunku do pracy oraz ludzi dla następnych pokoleń.
Tekst i foto: Andrzej Gaczorek