Spotkania Po Latach

Druhny i Druhowie! Szanowni Państwo!
Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie i hm. Andrzej Krzyworzeka, serdecznie zapraszają:
- byłych instruktorów harcerskich komend,
- byłych działaczy ruchu przyjaciół harcerstwa,
- członków i sympatyków SPH w Krakowie,
do udziału w Spotkaniach „Po Latach”

To fragment przesyłanego co roku zaproszenia, na które swoją obecnością odpowiadało wielu. Tradycja spotkań w drugi weekend stycznia, w Hotelach „Krakus” u hm. Andrzeja Krzyworzeki została zmieniona jedynie z roku 2015, bowiem w tym terminie odbyły się uroczystości związane z XV-leciem Stowarzyszenia.

Niezależnie od miejsca spotkania była kontynuowana, zapoczątkowana na wniosek hm. Andrzeja Krzyworzeki koncepcja spotkań: … „Celem tych spotkań, o charakterze towarzyskim, wspomnieniowym, głównie instruktorów działających i pracujących w harcerskich komendach, powinno być, również, dyskretne śledzenie ich losów oraz dokumentowanie ludzi i faktów”.

Każde z kolejnych spotkań, poczynając od roku 2014 przebiegało pod hasłem: „Ludzie i zdarzenia – Chorągiew Krakowska w latach…”, dobierając określony przedział czasu na każde z nich. Podobnie jak w latach ubiegłych kolejne spotkanie składało się zasadniczo z dwóch części.

Pierwsza, bardziej oficjalna rozpoczynana Hymnem ZHP, była „zagospodarowana” przez Stowarzyszenie oraz przeznaczana na realizację zaplanowanego tematu. Druga część - towarzyska przy kawie, herbacie i ciepłym „co-nieco”. Przygotowanie i przeprowadzenie każdego ze spotkań wymagało zaangażowania wielu instruktorów przekonanych do potrzeby ich organizowania.