Na IV Wiosenną Górską Wycieczkę Stowarzyszenia organizatorzy jako bazę w dniach 29-31.05.2026, ponownie wybrali dom życzliwych Gospodarzy, „U Franka”; Zakopane - Olcza, ul. Piszczory 19a.
Wszystko przygotowali wcześniej Andrzej Słowik – komendant wycieczki, wspierany mocno przez Małgorzatę i Ewę. Piątkowe popołudnie to czas przyjazdów i zakwaterowania. „Harcerska dola” sprawiła, iż spotkali się uczestnicy niedawno zakończonych wyjazdów do Darłówka i Maroka. Z radością powitani zostali Goście z Rady Przyjaciół Harcerstwa Chorągwi Bydgoskiej w ośmioosobowym składzie z Druhem Andrzejem Tubielewiczem na czele. W sumie spotkało się 61 osób.