W wycieczce wzięły udział 24 osoby. Pierwsza grupa (16 osób) przyjechała do Jaworek w piątek po południu i po godzinnej wędrówce dotarła do schroniska. Po zakwaterowaniu w pokojach, krótki odpoczynek, kolacja i wspólne oglądanie meczu Ukraina – Polska w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Nie pomógł nasz gorący doping, Polska przegrała 1:0 i tym samym „przepadła” w eliminacjach. Szybko zapomnieliśmy o przegranej biało-czerwonych, „Polacy nic się nie stało”, ponieważ tuż po meczu rozpoczęło się spotkanie w Pokoju Myśliwskim u Komendanta Wycieczki, Druha hm Stanisława Piaseckiego. Najważniejsze były wspomnienia i wspólne śpiewanie piosenek harcerskich, turystycznych i szant. Prym wiodła tutaj Druhna hm Małgorzata Komorowska. To sympatyczne i „rozśpiewane” spotkanie zakończyło się bardzo późno w nocy.

Widok ze Schroniska w kierunku Jaworek. W oddali Pasmo Radziejowej w Beskidzie Sądeckim

Widok ze Schroniska w kierunku Jaworek. W oddali Pasmo Radziejowej w Beskidzie Sądeckim

Pozostali uczestnicy dojechali w sobotę rano. Piękna słoneczna pogoda wręcz zachęcała do wyjścia na pienińskie szlaki. Grupa pod kierunkiem Druha hm Wiesława Wójcika, wędrowała na trasie: Jaworki - Wąwóz Homole – skręcając pod Wysoką na nie oznakowaną trasę prowadzącą do schroniska ‘Pod Durbaszką”. Ze schroniska wyruszyły dwie grupy. Pierwsza pod kierunkiem Druha hm Władysława Dobosza wyruszyła na całodzienną wędrówkę na trasie: Durbaszka – Wysoka – Rezerwat Biała Woda – Jaworki – Durbaszka. Druga, pod kierunkiem Druha hm Stanisława Piaseckiego zdobyła najwyższy szczytu Pienin – Wysoką (1052 m). Bezpośrednio z Jaworek do schroniska dotarła grupa Druhny hm Danuty Noszki – Leśniewskiej. Wszyscy dotarli zmęczeni fizycznie, ale zadowoleni i zachwyceni nadzwyczajnym pięknem jesiennych Pienin.

Na trasie: Durbaszka – Wysoka ; pamiątkowe zdjęcie: Druhna Aldona Jach oraz Druh hm Stanisław Piasecki

Na trasie: Durbaszka – Wysoka; pamiątkowe zdjęcie: Druhna Aldona Jach oraz Druh hm Stanisław Piasecki

Kamienne Księgi w Wąwozie Homole; od lewej: Maria Wójcik, Krystyna Gaik, Wiesław Wójcik i Andrzej Wójcik

Kamienne Księgi w Wąwozie Homole; od lewej: Maria Wójcik, Krystyna Gaik, Wiesław Wójcik i Andrzej Wójcik

Jesień w Pieninach

Jesień w Pieninach

Wieczorem, punktualnie o godz. 18.00 uczestnicy wycieczki spotkali się w Sali Kominkowej. Rozpoczęła się Wieczorna Biesiada. W menu m. inn. : na gorąco – pieczone żeberka i pieczona szynka, zimna płyta, sery, smalczyk góralski i kiszone ogórki. Wszystko było doskonałe. Biesiadę rozpoczęła Druhna hm Danuta Noszka-Leśniewska , Prezes naszego Stowarzyszenia. Humory dopisywały i ponownie jak w sobotę uczestnicy zaprezentowali swoje niebywałe zdolności wokalne i wręcz nieskończony repertuar piosenek harcerskich i nie tylko.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia, Danuta Noszka - Leśniewska wita wszystkich i życzy miłego biesiadowania

Prezes Zarządu Stowarzyszenia, Danuta Noszka - Leśniewska wita wszystkich i życzy miłego biesiadowania

W nocy spadł obfity deszczyk, ale niedziela powitała nas równie piękną jak w sobotę pogodą. Po wspólnym śniadaniu nastąpił ponowny podział na zespoły. Część osób jeszcze raz wyszła na penińskie trasy, pozostali zadowolili się krótkim spacerem i zażywali kąpieli słonecznej. Po obiedzie formalne zakończenie III Jesiennej Wycieczki Stowarzyszenia i powrót do Krakowa – oczywiście po wcześniejszym zejściu ze Schroniska do Jaworek.

Reasumując był to wspaniały wyjazd, super atmosfera.

Do zobaczenia „Na Kamieńcu”- ponieważ za rok, planujemy wyjazd do Chochołowa k/Zakopanego.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.